top of page
Czym jest ScarInk Concept: FAQ
strefa klienta.png

CZYM JEST SCARINK CONCEPT?

Zabieg ScarINK, to opracowana przez Polki – dr Sylwię Nawrot i Sylwię Dobrowolską technika pracy ze skórą , stanowiąca  połączenie zabiegu mikronakłuwania/ mikropunktury z kosmetologicznymi zabiegami pielęgnacyjnymi, masażem kosmetycznym i/lub fizjoterapeutycznym oraz mikropigmentacją kamuflującą - kamuflażem. 

Pełna procedura SCARINK  składa się z trzech etapów- mikropunktury, terapii manualnych i kamuflażu defektu , a cały proces pracy z klientem jest opracowywany indywidualnie i dedykowany do konkretnego przypadku (problemu). Celem zabiegu jest estetyczna poprawa wyglądu skóry, przygotowanie tkanki do makijażu permanentnego , a także przywrócenie mobilności tkanek oraz wizualna korekta defektu.

Praca z defektami skóry jest  złożoną i wieloetapową procedurą, a jej efekty wykraczają poza aspekt estetyczny i szablonowe schematy postępowania. Indywidualizacja przypadku, skrupulatnie zaplanowany proces „naprawczy” oraz właściwie dobrane narzędzia pracy, sprawiają że efekty zabiegu, stają się zaskakująco efektowne.

Procedura  zasadnicza postępowania z bliznami  w technice ScarINK czyli mikropunktura,  opiera się na płytkich nakłuciach (ok. 0,3 mm), powodując umiarkowany stan zapalny.  

Proces ten rozpoczyna fazę przebudowy włókien kolagenowych, tym razem w należytym porządku.   Mikronakłuwanie  tworzy mikrokanaliki i mikrorany na poziomie skóry właściwej indukujące kaskadę procesów naprawczych. 

Efektem zabiegu mikropunktury jest  przebudowa skóry , co skutkuje efektem wizualnym, wpływając pośrednio na jakość życia i komfort funkcjonowania.  Defekty stają się mniej widoczne, skóra wygładzona i promienna. Zabieg może mieć również zastosowanie w odmładzających i oczyszczających skórę procedurach kosmetycznych.

 

Dedykowana kosmetologii autorska technika  Micropeel oraz Microlift, prowadzi do wygładzaniu drobnych zmarszczek, poprawy  kolorystyki skóry twarzy oraz likwidacji (redukcji ) zwiotczeń.

Zabiegowi mikronakłuwania poddawane są niektóre defekty skóry tj. blizny pooperacyjne, blizny potrądzikowe, rozstępy, również zmarszczki, przebarwienia i odbarwienia.  
Zabiegowi kamuflażu mogą być poddane tylko niektóre defekty skórne, po przeanalizowaniu przypadku i świadomej zgodzie na ograniczenia wynikające z procedury wprowadzenia pigmentu śródskórnie. Integralną częścią koncepcji pracy z tkanką jest Mikronakłuwanie, nazywane również Mikropunkturą.


Zabieg mikropunktury został wprowadzony do Polski i Europy w 2015 roku , za sprawą szkolenia Brazylijskich specjalistów, na zaproszenie i przy organizacji dr Sylwii Nawrot, Sylwii Dobrowolskiej.
Brazylijskie techniki pracy ze skórą, zainicjowały rozwój tej gałęzi kosmetologii, zarówno w Polsce , jak i w Europie.

Technika została uzupełniona i dopracowana przez obie Sylwie, oraz  nadano jej nazwę scarINK.
Technika ScarINK w zyskującym tempie zyskała na popularności, będąc  docenioną  przez najlepszych światowych specjalistów w pracy ze skórą i defektami.
Technika ScarINK po raz pierwszy została przedstawiona w 2017 na konferencji w Bejrucie,  następnie w Las Vegas, Washingtonie, San Francisco, Moskwie, Tokio, Seulu, Ho chi Minh, Mediolanie, Turynie oraz licznych konferencjach w Polsce.  

EFEKTY ZABIEGU SCARINK 

Fot. 42-letnia kobieta z ośmio-letnią blizną po cesarkim cięciu i operacji endometriozy, p
igła.png

APARATURA ZABIEGOWA

Do zabiegu mikronakłuwania używa się aparatury z wymiennymi jednorazowymi igłami w różnych konfiguracjach. 

Urządzenia do przeprowadzania procedury różnią się między sobą wieloma parametrami. I choć wydawałoby się że chodzi tylko o nakłucie, to okazuje się że efektywność zabiegu zależy w dużej mierze od użytej aparatury zabiegowej oraz przedłużenia rękojeści, czyli bezpośredniego narzędzia stymulacji – IGŁY. Dlatego też do zabiegu scarINK zaprojektowaliśmy specjalistyczną aparaturę oraz igły, których szlif pozwala na bezpieczne i skuteczne przeprowadzenie zabiegu. 

 

DOROBEK NAUKOWY

Wkrotce wiecej informacji
women with camouflage str31.jpg
bottom of page