top of page
Klienci - informacje : Lista
Klienci - informacje : Produkty

NA CZYM POLEGA SCARINK?

Pełna procedura SCARINK składa się z trzech etapów, a cały proces pracy z klientem jest opracowywany indywidualnie i dedykowany do konkretnego przypadku ( problemu). Proces ten jest planowany indywidualnie na spotkaniu konsultacyjnym.

Ilość zabiegów:  3- 10 co 16- 30 dni ( mikronakłuwanie/mikropunktura) oraz3-6 procedur kamuflażu co 45-60 dni.

ETAP 1. MIKROPUNKTURA

Polega na mikronakłuwaniu skóry, jednarozową igłą lub modułem igłowym, zamkniętym w plastikowej oprawie (kartridżu).   Podczas zabiegu za pomocą specjalnie zaprojektowanej diamentowej igły dochodzi do mikrouszkodzeń naskórka, czym samym stymulacji naturalnych mechanizmów naprawczych oraz odnowy kolagenu.

 

 

 

ETAP 2. ZABIEGI UZUPEŁNIAJĄCE I PIELĘGNACJA DOMOWA

Zabieg mikronakłuwania połączony jest z zabiegami kosmetycznymi oraz masażem kosmetycznym, a nawet fizjoterapeutycznym  oraz dedykowaną kosmetyką pozabiegową. Dzięki właściwemu dobraniu preparatów pielęgnacyjnych i skomponowaniu procedury zabiegowej, skóra zyskuje nawilżenie , a tym samym lepszy wygląd. Gwarancją właściwej regeneracji tkanki, jest utrzymanie jej w prawidłowym nawilżeniu , stąd bardzo ważnym elementem zabiegu jest kosmetyka pielęgnacyjna oraz pielęgnacja domowa.

ETAP 3. KAMUFLAŻ 

Zabieg kamuflażu, to końcowy etap całego procesu ScarINK. Jest to technika makijażu permanentnego, której efektem ma być optyczna korekta. Bezpieczny system kamuflażu- SAFE CAMOUFLAGE SYSTEM, to autorska technika pigmentacji (makijażu permanentnego) ,którego celem  jest odtwarzanie naturalnych struktur tkanek i tworzenie złudzeń optycznych.

Zabieg polega na wprowadzeniu śródskórnie pigmentu. Zabieg kamuflażu wykonujemy w odstępach 2-8 tygodniowych (zależy od rodzaju defektu i właściwości osobniczych) . Ilość potrzebnych zabiegów ustalana jest indywidualnie na pierwszej wizycie i zależy od charakteru zmian.  Kamuflaż to również rekonstrukcja brwi, ust, brodawek piersiowych, SMP  (pigmentacja głowy) , odtwarzanie zarostu u mężczyzn.

Warunkiem kwalifikacji zabiegu jako makijaż kamuflujący jest to,  iż efekt końcowy imitować będzie naturalne struktury tkanek, a zabieg wykonywany jest w celu normalizacji wyglądu klienta.

mikropunktura
5.png

JAKIE SĄ WSKAZANIA DO MIKRONAKŁUWANIA?

Blizny atroficzne (ubytkowe) tj.  potrądzikowe, rozstępy, zmarszczki

Blizny hipertroficzne (przerostowe) - pourazowe, pooperacyjne, pooparzeniowe  m.in. po plastyce powiek ,brzucha oraz piersi

Przebarwienia, odbarwienia, zwiotczenia, i ścienienia skóry

Blizny po oparzeniach

Blizny po plastyce rozszczepu wargi górnej

Defekty po ciąży, m.in. blizny po cesarskim cięciu, blizny po nacięciu krocza, zwiotczenia skóry brzucha oraz rozstępy

Defekty po usuwaniu makijażu permanentnego- oparzenia tkanki, ścienienie skóry, blizny

Defekty po źle wykonanym makijażu permanentnym


KIEDY MOGĘ SKORZYSTAĆ Z KAMUFLAŻU?
 

DO KAMUFLAŻU ZAKWALIFIKOWAĆ MOŻNA KLIENTA ,U KTÓREGO ZABIEGI MIKRONAKŁUWANIA NIE DAŁY ZADAWALAJĄCEGO EFEKTU ESTETYCZNEGO  (UKRYCIA ZMIANY), A KORZYŚCI Z UKRYCIA PRZEWYŻSZĄ EWENTUALNE RYZYKO ZWIĄZANE Z WPROWADZENIEM PIGEMNTU W STRUKTURY TKANEK.

OSTATECZNĄ DECYZJĘ PODEJMUJE SPECJALISTA W  POROZUMIENIU Z KLIENTEM.

camouflage make up

JAKIE RODZAJE ZABIEGÓW OBEJMUJE SCRINK CONCEPT?

SCARINK FACE

Zabieg z użyciem różnych konfiguracji  igieł wykonywany w obrębie skóry twarzy, głowy i dekoltu. Zabiegowi poddawane są blizny pooperacyjne, blizny paurazowe, ścienienia skóry oraz zwiotczenia. Zabieg może być wykonywany po liftingach twarzy, w przypadku widocznych nieestetycznych blizn, po plastyce powiek górnych i dolnych, prowadzących niekiedy do deformacji tkanki wokół oka. Zabieg wykonywany może być również w  powikłaniach po makijażu permanentnym , a także po zabiegach usuwania makijaży trwałych  (laserowym lub chemicznym), w wyniku których doszło do powikłań tj. blizny, oparzenia, odbarwienia, przebarwienia pozapalne. Zabieg wykonywany jest również jako procedura przygotowująca skórę przez makijażem trwałym , a także zalecany przed niektórymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej (np.botox).
 
SCARINK FACE MICROPEEL 

Zabieg polegający na usunięciu martwych komórek naskórka za pomocą igieł. Zabieg odmładzający, wyrównujący kolor i oczyszczający. Jego celem jest poprawa wyglądu skóry , poprzez usunięcie wierzchnich warstw naskórka. Zabieg MicroPeel polecany jest jako zabieg przygotowujący przed zastosowaniem preparatów kosmetycznych tj. ampułki, serum, maski. Stanowić może doskonałe uzupełnienie innych zabiegów kosmetologicznych i medycyny estetycznej.

SCARINK FACE MICROLIFT

Lifting igłowy ,czyli niechirurgiczny lifting twarzy, polegający na mikronakłuwaniu skóry twarzy oraz mikronakłuwaniu zmarszczek. Zabieg stymulujący kolagen , czym samym zwiększający poziom elastyczności skóry. Zabieg odmładza, odświeża i wzmacnia skórę.

SCARINK BODY

Obejmuje strefę ciała w tym blizny pooperacyjne, blizny po plastyce brzucha i cesarskim cięciu , blizny pourazowe, poparzenia, rozstępy, zwiotczenia, przebarwienia. Połączenie zabiegu mikronakłuwania (mikropunktury) z kosmetycznymi zabiegami w obrębie defektów, prowadzi do przebudowy tkanki , podniesienia jakości skóry, wygładzenia oraz wyrównania koloru W przypadku blizn efekt poprawy estetycznej jest trwały i pełen efekt można zaobserwować po roku od przeprowadzonej kuracji. W przypadku blizn efekt poprawy estetycznej jest trwały i pełen efekt można zaobserwować po roku od przeprowadzonej kuracji.

JAKIE SĄ REAKCJE SKÓRY NA ZABIEG MIKRONAKŁUWANIA?

1 – 7 dni niewielki obrzęk, zaczerwienienie i wrażliwość skóry w miejscu poddanym zabiegowi (może zacząć się lekko łuszczyć)
1-14 dni remodeling blizny widać wyraźne zmiany w wyglądzie i subiektywnych odczuciach , większa elastyczność, mobilność
14-30 dni delikatne pogorszenie efektu wizualnego. Jeśli uformowały się po zabiegu strupki to zaczynają odpadać
W przypadku zmarszczek i zwiotczeń posłonecznych oraz rozstępów, proces może się wydłużyć od 6-8 tygodni iuzależniony jest od czynników indywidualnych


JAKA JEST EFEKTYWNOŚĆ TERAPII SCARINK ?

Uzyskanie prognozowanego efektu mikronakłuwania wymaga przeprowadzenia kilku procedur: Zazwyczaj między 6,a 15 w zależności od problemu.

Przy stosowaniu się do zaleceń specjalisty, właściwej pielęgnacji lub wprowadzeniu dodatkowych zabiegów z zakresu kosmetologii lub fizjoterapeutycznych ( według wskazań)  efekt jest trwały. 

Największy progres pozabiegowy obserwuje się w 
ciągu dwóch tygodni od procedury, dlatego zasadne jest wprowadzenie zabiegów uzupełniających procedurę dla utrzymania i  uzyskania najlepszego efektu.  Warunkiem koniecznym do uzyskania efektu, jest przeprowadzenie wszystkich procedur zabiegowych określonych przez specjalistę.

Kolejne procedury zabiegowe powinny być przeprowadzone w okresie od min. 30 dni do max. 60 dni od poprzedzającego ją zabiegu. Ten niezbędny, minimalny odstęp czasowy jest podyktowany procesami odbudowy i regeneracji tkanek , natomiast maksymalny odstęp czasowy ma na celu uzyskanie jak najbardziej optymalnego efektu. Najlepszy efekt całej terapii obserwujemy po roku od ostatniego zabiegu.


Efekty zabiegu nie są identyczne w przypadku każdej osoby i są uzależnione od wielu okoliczności oraz  czynników. W związku z powyższym wykonawca zabiegu nie udziela gwarancji uzyskania określonego rezultatu, a podstawą roszczeń nie może być rozbieżność między oczekiwaniami klientki/a, a ostatecznym efektem.


 

Scarink Face szkolenie

ScarInk - dalsze informacje

12_edited.jpg

Pielęgnacja domowa 

igła_edited.jpg

Aparatura zabiegowa

bottom of page